CPO Zamet - Druženje s Davis Cup reprezentacijom Hrvatske

U četvrtak, 2. veljače 2023. godine, u vremenu od 12 do 13:30 sati, djeca Dječjeg vrtića Rijeka, CPO Zamet, PPO Zamet i PPO Srdoči, iz skupina u kojima se provodi program "Igrom do sporta", sudjelovala su na prezentaciji i promociji tenisa u Sportskom Centru Zamet. Djeca predškolske dobi su se družila, trenirala i fotografirala s poznatim hrvatskim tenisačima kao što su Ivan Dodig, Nino Serdarušić, Nikola Mektić, Mili Poljičak, Dino Prizmić i Borna Gojo.

Susret je, u suradnji s kineziologom vrtića i odgojiteljima koji provode program "Igrom do sporta", organizirao izvršni direktor Hrvatskog teniskog Saveza, gospodin Vladimir Jovanoski, u dogovoru s gospodinom Milanom Uzelcem, voditeljem omladinskog pogona RK Zamet. Djeca su se susrela s prvim koracima u tenisu što je učinkovit način upoznavanja sa sportom kroz zabavu i igru. Gledali su kako polaznici svladavaju i uče teniske tehnike koristeći dodatnu opremu (male rekete, mekane i spužvaste loptice, niske mreže te ostala pomagala). Hrvatski teniski reprezentativci rado su se družili s vrtićarcima, a osmjehe na licima nisu skrivali ni jedni ni drugi. Bila je ovo odlična prilika da se djeca upoznaju s karakteristikama navedenog sporta i motivacija za eventualne buduće mlade tenisače. Za tu priliku djeca su izradila prigodne poklone te tenisačima zaželjela uspjeh u Davis Cupu i pobjedu u mečevima protiv Austrije.