Edukacija Design the Positive kao dio Erasmus+ akreditacije

Dječjem vrtiću Rijeka dodijeljena je Erasmus+ akreditacija, čime je djelatnicima vrtića do 2027. omogućeno educiranje na međunarodnoj razini sufinancirano sredstvima Europske unije. Ravnateljica Davorka Guštin i voditeljica CPO-a Potok Vanessa Šćulac sudjelovale su na edukaciji Design the Positive: Positive Thinking, Positive Communication and Positive School Spaces, u organizaciji agencije Europass Teacher Academy u Firenci.

Na edukaciji su, osim naših djelatnica, bile i kolegice iz Finske, Španjolske, Mađarske, Njemačke i Poljske. Ova edukacija bila je izvrsna prilika za razmjenu iskustava i znanja, informacija o odgojno-obrazovnim sustavima, ali i upoznavanje novih kultura i prirodnih znamenitosti. Naime, svi sudionici su prezentirali svoje ustanove, način rada i kulturne znamenitosti svoje države. Edukacija je bila vrlo dinamična, zanimljiva i poučna te su usvojene nove vještine primjenjive u svakodnevnoj praksi. Obnovili smo znanja, a naučili i nova o pozitivnoj psihologiji, komunikaciji, dizajnirali smo prostor po mjeri djeteta i odgojitelja.