Edukacija u Portugalu „Communicative skills for European teachers” financirana sredstvima Erasmusa

U sklopu ERASMUS+ KA1 akreditacije u razdoblju od 21. do 26. svibnja 2023. odgajateljice Matea Babić, Lucija Šverko i Nataša Slavić Mudrovčić sudjelovale su na mobilnosti u Portugalu. U Portu je održana edukacija na temu „Communicative skills for European teachers” sa ukupno šesnaest sudionika iz Njemačke, Estonije, Hrvatske, Srbije, Mađarske, Španjolske i Italije. Sudionici su tijekom cijelog tjedna sudjelovali u različitim praktičnim aktivnostima kako bi u međusobnim interakcijama usavršili svoje komunikacijske vještine, koje će moći i prenositi u radu s roditeljima, djecom i odgajateljima. Provedene aktivnosti su se odnosile na aktivno slušanje, neverbalne komunikacijske vještine, ključne vještine za dobru komunikaciju i prevladavanje barijera za komunikaciju na stranom jeziku. Osim edukacije, organizator je ponudio i socijalni program gdje su sudionici imali priliku upoznati i razgledati znamenitosti Porta, upoznati lokalnu kulturu i običaje, ali i međusobno razmijeniti stečena iskustva u odgojno-obrazovnom radu.