ERASMUS+ KA1 mobilnost u Španjolskoj

U okviru Erasmus+ KA1 akreditacije od 2. do 8. travnja 2023. godine ostvarena je mobilnost u Španjolskoj, u gradu Alicante. Bruna Francetić i Nina Radović iz CPO-a Maestral pohađale su edukaciju “Mindfulness and Meditation: Well-being at School and Life” u organizaciji španjolske agencije PMS Erasmus Plus. Na edukaciji je bilo ukupno 16 sudionika iz različitih europskih zemalja (Finska, Češka, Slovenija, Njemačka, Irska i Mađarska). Edukacija je bila dinamična, interaktivna i sadržajno bogata. Sudionici su se upoznali s osnovnim tehnikama mindfulnessa (usredotočene svjesnosti) i meditacije, načinom kako misli, osjećaji i ponašanja utječu jedni na druge, tehnikama dubokog disanja, asertivnom komunikacijom i tehnikama suočavanja sa stresom. Ova edukacija i mobilnost bila je izvrsna prilika za razmjenjivanje iskustava s kolegama iz zemalja koje imaju različite sustave obrazovanja. Također, sudionici edukacije upoznali su španjolsku kulturu, običaje i vidjeli brojne kulturne i prirodne znamenitosti. Osim naučenih osnova mindfulnessa, na edukaciji su sudionici usvojili alate i tehnike koje će primijeniti u radu s djecom, odgajateljima i roditeljima.