HIGH5 AKADEMIJA – AMBASADORI SREĆE NA POSLU

U siječnju 2023. godine, petero odgajatelja iz CPO-a Potok uključila su se u edukaciju „Ambasadori sreće na poslu“ koji se realizirao u sklopu Erasmus+ projekta „Daj 5 za europski let“. Sam program trajao je od 11. siječnja do 10. svibnja u obliku online susreta s kolegicama iz dječjeg vrtića „Hrastnik“. Program je sudionicima nudio sve ono što bi im moglo pomoći u osnaživanju sebe i svoga radnoga tima na poboljšanju sreće na radnome mjestu. Pod vodstvom edukatorica Petre Božič Blagajac i Maje Lončar susreli smo se s tehnikama stvaranja pozitivnijeg tima, organizacije pozitivnog ozračja te ostvarivanja dugoročno pozitivnih promjena u kulturi vrtića. Susreti su bili organizirani tako da bi se svaki puta sudionici, kroz razne igre i zadatke, međusobno dublje upoznavali, a zatim bi nam voditeljice prezentirale jednu od tematskih jedinica povezanih uz teme koje se odnose na poboljšanje sreće na radnome mjestu.

Na kraju susreta obično su se prezentirali zadaci kojima su se sudionici bavili između dva susreta. Zadnji susret okrunila je jednodnevna mobilnost i posjeta dječjem vrtiću „Hrastnik“ na kojemu su sudionicima projekta dodijeljeni certifikati „Ambasador sreće“. Susretu je prisustvovalo 20 djelatnika Dječjeg vrtića Rijeka tijekom kojeg su se mogli upoznati s Erasmus+ programom i projektima koji se provode u našem vrtiću. Kolegice iz Slovenije upoznale su nas sa svojim odgojno-obrazovnim sustavom i praksom koju provode u svojim skupinama. Nakon službenog susreta slijedio je ručak i upoznavanje s kulturom i znamenitostima mjesta Hrastnik. Stručnu ekskurziju smo završile posjetom Ljubljani.