„INTEGRATIVNI FRAKTALNI CRTEŽ“ TEČAJ U NOVOM SADU

Odgojiteljica Iris Sergo sudjelovala je na mobilnosti u Novom Sadu, u Srbiji, u sklopu Erasmus+ akreditacije, na strukturiranom tečaju "Integrativni fraktalni crtež kao podrška celovitom razvoju dece i mladih". Tečaj je održan 1. i 2. travnja 2023. god., u trajanju od 12 sati, u DV "Duga". Organizator tečaja je Udruga "Drugi korak" a voditeljica psihologinja Spomenka Divljan.

Sudionici tečaja imali su priliku upoznati se s osnovnim pravilima crtanja integrativnih fraktalnih crteža kao forme art terapije te kako ih primijeniti u radu s djecom i mladima. Provedene su i vježbe kao primjer kako su povezane linije s finom motorikom i percepcijom djeteta. Predstavljen je i koncept na koji način je potrebno raditi s djetetom da bi imala najbolji učinak na njegovo samopouzdanje, bolju sliku o sebi, povećanje koncentracije i pažnje te kako utjecati na smanjenje nepoželjnih oblika ponašanja, kao npr. impulzivnosti i agresivnosti. Također, voditeljica je upoznala sudionike i s načinom uključivanja roditelja i obitelji koji bi trebali pružati podršku djetetu tijekom terapije crtanja fraktalnih crteža.