Job shadowing u Subotici - mobilnost u sklopu Erasmus+ akreditacije

Odgojiteljice Snježana Horvat i Matea Babić iz CPO Potoka sudjelovale su na edukaciji "Job shadowing" od 3. do 11. lipnja 2023. u predškolskoj ustanovi „Naša radost“. Osnovni cilj mobilnosti bio je praćenje rada u predškolskoj ustanovi „Naša Radost“. Praćenje je usmjereno na unapređenje rada s djecom, razmjenu iskustava i stjecanje znanja o IT tehnologijama, ekologiji, razvoj i unapređenje jezičnih, digitalnih, interkulturalnih i komunikacijskih kompetencija te poticanje različitosti, tolerancije, inkluzivnosti i demokratskih vrijednosti. Edukacija je bila izvrsna prilika za razmjenjivanje iskustava s kolegama iz zemalja koje imaju različite sustave obrazovanja.

Edukacija je omogućila upoznavanje različitih metoda i tehnika rada i promišljanje o načinima njihove implementacije u našim vrtićima. Ova mobilnost bila je izvrsna prilika za osobni i profesionalni razvoj, kao i za uživanje u brojnim prirodnim i kulturnim znamenitostima grada Subotice i okoline.