KA1 Erasmus+ mobilnost u Portugalu

U okviru Erasmus+ KA1 Akreditacije, od 21. do 25. studenog 2022. godine ostvarena je mobilnost u Lisabonu u Portugalu. Kristina Flajnik i Nina Radović iz CPO-a Maestral pohađale su edukaciju Communication and Empathy for Strengthening Links to School, u organizaciji njemačke agencije Sherlock Edu.

Na edukaciji su, osim naših djelatnica, bile i kolegice iz Estonije i Španjolske. Edukacija je bila dinamična, interaktivna i sadržajno bogata. Osim osnova komunikacije sudionici su se upoznali s važnošću aktivnog slušanja, načina postavljanja pitanja, refleksije, pružanja emocionalne podrške, komunikacijskih barijera i empatije u komunikaciji. Ova edukacija i mobilnost bila je izvrsna prilika za razmjenjivanje iskustava i znanja, ali i upoznavanje novih kultura i prirodnih znamenitosti. Osim osvježavanja teorijskih znanja iz područja komunikacije, na edukaciji su sudionici upoznali nove pristupe i strategije te usvojili alate i tehnike koje će primijeniti u radu s djecom, odgajateljima i roditeljima.