Kuća utočišta - podrška beskućnicima

Blagdansko je vrijeme divna prilika za iskazivanje pažnje, suosjećanja, brige i ljubavi prema svima, a posebno je vrijedno kada to činimo prema onima kojima je pomoć najpotrebnija.

U sklopu samostana sestara milosrdnica sv. Vinka Paulskog, na adresi Ulica dr. Frana Kresnika 15 u Rijeci, smještena je Kuća utočišta čija je misija skrbiti za osobe koje su se zbog teških životnih uvjeta našle na margini društva. Korisnicima utočišta svakog dana se osiguravaju usluge prehrane (tri obroka dnevno), higijene, dnevnog boravka, psihosocijalne pomoći i savjetovanja, te brojne druge usluge koje pomažu integraciji korisnika utočišta u društvo.

Poticanjem suosjećanja i darežljivosti otvaramo put za razvijanje brižnih i odgovornih pojedinaca koji mare za društvo i svijet u kojem žive. Sjetimo se stoga naših sugrađana koji žive u teškim uvjetima, pružimo im toplinu ljudske dobrote i pokažimo da nisu sami i zaboravljeni!

Donacije za beskućnike (Kuća utočišta – Depaul Hrvatska – Rijeka)