Mobilnost u Latviji u sklopu Erasmus+ projekta Bez umjetnosti nema inovacija

 

 

Početkom rujna, od 5.9. do 9.9.2022. godine, tri djelatnice Dječjeg vrtića Rijeka, Vanessa Šćulac, voditeljica CPO Potok, Unita Precetti, odgojiteljica i Aleksandra Simčić, voditeljica CPO Turnić, sudjelovale su na LTT mobilnosti u Rigi, glavnom gradu Latvije. Mobilnost je planirana u sklopu Erasmus+ KA2 projekta Bez umjetnosti nema inovacija, a uz Hrvatsku, u projektu sudjeluju Turska, Litva, Latvija, Srbija i Bugarska.

Tema susreta bila je recikliranjem do novih predmeta i umjetnina, a tijekom svih pet dana mobilnosti polaznice su boravile u predškolskoj ustanovi „Perlite“.  Za sudionike mobilnosti organizirane su različite praktične i umjetničke radionice, prezentacije odgojno-obrazovnih aktivnosti, sudjelovanje u neposrednom odgojno-obrazovnom radu s djecom, diskusije, razmjena iskustava i prezentacija razvoja projekta Bez umjetnosti nema inovacija u ustanovama sudionika. Iskustva podijeljena među sudionicima bila su vrlo inspirativna i korisna. U sklopu mobilnosti posjetili smo centre za recikliranje i sortiranje otpada Getlini i Urda gdje su nam prezentirani zanimljivi projekti u kojima se iskorištava energija otpada za uzgoj povrća u stakleniku te izrada eko uporabnih predmeta koje smo i sami izrađivali.