Mobilnost u sklopu Erasmus + projekta „Green teachers for green kids“

U sklopu projekta „Green teachers for green kids“ tri djelatnice Dječjeg vrtića Rijeka sudjelovale su na mobilnosti od 8. do 12. svibnja u Kataloniji u Španjolskoj, zajedno s kolegama iz Estonije, Francuske, Litve, Španjolske, Švedske i Turske. Svi sudionici upoznali su se s katalonskim/španjolskim obrazovnim sustavom, a svi vrtići pa tako i naš, prezentirali su aktivnosti koje su ostvarili u svom okruženju. U sklopu programa susreta kojeg je ovaj put povezala tema sadnje, organizirane su aktivnosti s djecom, posjeti botaničkom vrtu i centru za pročišćavanje voda. Svakog dana bilo je puno prilika za upoznavanje s praksom u jaslicama, vrtićima i školama u Tossi de Mar i Gironi. Sudjelujući u glazbenim i ekološkim aktivnostima i druženjima s vrtićkom i školskom djecom, ostvareni su srdačni odnosi, a školsku djecu je zanimalo sve o Rijeci i Hrvatskoj. Djelatnice su također partnerima projekta prezentirale karakteristike Hrvatske i Rijeke, a gradonačelnik koji je pozdravio sve sudionike, obradovao se poklonjenom Morčiću (dječjem radu) i vodiču po Rijeci. Osim nabrojanih aktivnosti, bilo je omogućeno i vođeno upoznavanje s drugim prirodnim, kulturnim, povijesnim i kulinarskim znamenitostima.