Mobilnost u sklopu Erasmus+ projekta Zeleni odgojitelji za zelenu djecu

Krajem mjeseca svibnja, u sklopu Erasmus+ projekta Zeleni odgojitelji za zelenu djecu, realizirana je mobilnost u Stocholm.

Mobilnosti su prisustvovale četiri odgojiteljice Dječjeg vrtića Rijeka. Tema ove mobilnosti bila je recikliranje. Posjetili smo jednu od mnogih reciklažnih stanica u Stocholmu kroz koju nas je provela ovlaštena osoba. Također, organiziran je posjet u četiri odgojno-obrazovna objekta kako bismo stekli uvid u način provođenja odgojno-obrazovnog rada u Švedskoj, a održano nam je i predavanje o posebnostima švedskog sustava odgoja i obrazovanja.

Osim odgojno-obrazovnih sadržaja, pažnja je posvećena i različitim kulturnim znamenitostima i muzejima pa su odgajateljice imale priliku posjetiti Vasa muzej, Abba muzej, Prirodoslovni muzej, Palaču kraljevske obitelji (Drottingholm) te Park prirode Nyckelviken. Na mobilnosti su bili i predstavnici zemalja partnera iz Estonije, Litve, Turske, Francuske, Španjolske i Švedske.