Mobilnost u Španjolskoj

U sklopu ERASMUS+ KA1 akreditacije, u razdoblju od 4. do 9. ožujka 2024. godine, edukacijska rehabilitatorica Lidija Nekić sudjelovala je u mobilnosti u Španjolskoj. U Barceloni je održana edukacija na temu „Art as Therapy: Self- Expression and Special Needs in Art Education”, na kojoj je sudjelovala s ostalim sudionicima iz Francuske, Estonije, Hrvatske, Finske, Rumunjske, Mađarske i Italije. Svi sudionici su prezentirati odgojno - obrazovni rad i ustanove iz kojih dolaze. To je bila prilika da se razmijene iskustva iz prakse i upoznaju različiti oblici podrške djeci s posebnim potrebama u drugim zemljama. Tijekom cijelog tjedna polaznici edukacije sudjelovali su na predavanjima, radionicama i vježbama kojima je cilj bio razumjeti i steći uvid u terapeutsku snagu vizualne umjetnosti i njenu važnost u učenju djece s posebnim potrebama. Sudionici su imali priliku sudjelovati u aktivnostima fokusiranim na vlastita iskustva, samo-izražavanje, naučiti pravilne tehnike odgovora koje osiguravaju aktivno uključivanje djece i generalizaciju naučenog. Edukacija je bila dinamična i interaktivna. Nakon teorijskih osnova bilo je i puno praktičnih aktivnosti.

Stečena znanja primjenjiva su i implementirat će se u svakodnevnom radu s djecom i odraslima. Osim edukacije, u socijalnom programu, sudionici su imali priliku upoznati i razgledati znamenitosti Barcelone, upoznati lokalnu kulturu i običaje te se upoznati i povezati s kolegama iz Europe.