Obilježavanje Svjetskog dana svjesnosti o autizmu

Povodom Svjetskog dana svjesnosti o autizmu, koji se obilježava 2. travnja, djeca i djelatnici Dječjeg vrtića Maestral organizirali su u ponedjeljak, 3. travnja 2023. godine brojne aktivnosti na vanjskom prostoru vrtića u koje su se uključila djeca svih skupina. Na taj način prezentirane su inkluzivne vrijednosti koje kao vrtić njegujemo i promičemo. Naglašena je važnost prilagodbe prostorno-materijalnog okruženja djetetovim razvojnim mogućnostima te kako se, uz timski pristup i suradnju svih dionika odgojno-obrazovnog procesa, ona i osigurava.

Simboličnim puštanjem balona na Korzu događaj su svojim prisustvom uveličali i predstavnici Grada Rijeke, Primorsko-goranske županije, dječjih vrtića, Centra za autizam i Udruge za skrb o autističnim osobama.