Od pšenice do kruha

Ču ču, frrrr, žžžžžžžžž, čuli su se zvukovi u 7.15 na Željezničkom kolodvoru Rijeka, uz oduševljena i sretna, pomalo pospana lica djece sportskih skupina vrtića Krnjevo. Dok smo kretali vlakom, roditelji su mahali i pozdravljali svoju djecu. Uz gitaru, šale, priče i divljenje našoj lijepoj prirodi stigli smo u Gorski kotar, grad Delnice.

Prošetali smo do “Popovićevog mlina“, ujedno i najstarijeg električnog mlina toga kraja, koji ove godine slavi 100 godina. Ljubazni gospodin Alen dočekao nas je i uveo u prostorije staroga mlina, gdje smo bacali pšenicu u mlin i gledali kako izlazi brašno. Sva djeca sudjelovala su u procesu dobivanja brašna, educirala se o radu mlina i njegovoj ulozi kroz sve godine njegovog postojanja. Zamijesili smo, oblikovali, ispekli i pojeli hruh od prethodno dobivenog brašna. Druženje u mlinu zaključili smo plesnom zabavom uz poznate dječje hitove. No, to nije sve…ručak u lovačkom domu, preparirani medvjedi, hranjenje srna, šetnja, igra, boravak u prirodi i još mnogo popratnih sadržaja obilježilo je ovaj prekrasan jesenski izlet.