PPO Srdoči na zimovanju

U razdoblju od 28. do 31. ožujka 2022. godine, djeca i odgojiteljice iz vrtićkih odgojnih skupina Skakavci, Mravi i Orlovi PPO-a Srdoči bili su na zimovanju u dvorcu Stara Sušica. Svakodnevno su boravili na svježem zraku, bavili se organiziranim sportskim aktivnostima i šetali šumom u pratnji lovca. Posjetili su i Multimedijalni centar „Velike zvijeri“, gdje su vidjeli vuka, risa i medvjeda, životinje koje obitavaju u Gorskom kotaru. Posjetili su i „Ivaninu kuću bajki“ u Ogulinu, gdje su imali prilike prisustvovati izložbi radova te slušati i gledati Ivanine priče. Dvorac je posjetio i stolar koji je djeci omogućio manipulaciju pravim stolarskim alatima. Organizirana je i proslava 7. rođendana jednog dječaka uz tortu, balone, pjesmu i ples te večernje zabave. Tijekom četverodnevnog boravka u dvorcu, djeca su razvila osjećaj zajedništva i grupne povezanost te stvorila uspomene za cijeli život.