Promovirana slikovnica vrtića Pčelice o razvrstavanju otpada

Djeca vrtića Pčelice uz pomoć svojih odgajateljica izradila su slikovnicu naziva "Razvrstavanjem otpada čuvamao našu planetu Zemlju". Slikovnica je nastala u okviru višegodišnjeg projekta tijekom kojeg su djeca istraživala kako se grade kuće, kako se unutar svojih domova koristimo energijom, što ih je na kraju dovelo i do teme razvrstavanja otpada. Vrijednost ovakvog educiranja građana od najranije dobi prepoznala je i šira zajednica te je slikovnica tiskana u suradnji s komunalnim poduzećem Čistoća d.o.o. u nakladi od 10.000 primjeraka. Slikovnica je danas predstavljena javnosti u Vijećnici Grada Rijeke. Nazočne su pozdravili te predstavili sam projekt gradonačelnik Grada Rijeke gospodin Vojko Obersnel, direktor komunalnog poduzeća Čistoća d.o.o. gospodin Bojan Jurdana, ravnateljica Dječjeg vrtića Rijeka gospođa Davorka Guštin te koordinatorica stručno-pedagoške djelatnosti Dječjeg vrtića Rijeka gospođa Lahorka Jurčić. Najviše je nazočnima o samom radu s djecom te nastanku spomenute slikovnice govorila odgajateljica mentorica Biljana Francišković, a svoje iskutvo s nama su podijelili i sami autori slikovnice - troje djece polaznika vrtića Pčelice: Leda Turato, Una Mastrović te Toni Rebić. Ova iznimno vrijedna slikovnica, koja će se besplatno dijeliti javnosti, bit će poticaj mnogim obiteljima iz riječkog prstena da uvedu naviku razvrstavanja otpada u svoj svakodnevni ritam života. Skup je uveličao i nastup zbora odgajateljica Dječjeg vrtića Rijeka "Duga" koje su otpjevale tri prigodne skladbe.