Uključivanje PPO-a Baredice u kampanju "Zasadi stablo ne budi panj"

U ograđenom dvorištu novootvorenog PPO-a Baredice održana je 12. prosinca 2022. godine sadnja četiri stabala voćaka doniranih u 4. nacionalnoj kampanji "Zasadi stablo ne budi panj". 

Cilj prijave bio je pomlađivanje stabala u dvorištu radi boljih uvjeta boravka djece iz PPO-a Baredice na vanjskom prostoru u nadolazećem toplijem periodu. Poticanje djece od jasličke dobi na brigu, održavanje, uključenost u čitav proces sadnje i održavanja voćaka te, naposljetku, i krajnji produkt zajedničkog rada, konzumaciju plodova, smatramo jednim od preduvjeta uspješnosti ove kampanje. 

U sadnji su učestvovala djeca iz dvije jasličke skupine i njihovi odgojitelji, Gradonačelnik Rijeke, Ravnateljica Dječjeg vrtića Rijeka, stručni suradnici CPO-a Zamet, direktorica Čistoće d.o.o., Parkovi plus i predstavnici kampanje "Zasadi stablo, ne budi panj". Akcija je bila medijski popraćena u emisiji "Dobro jutro, Hrvatska", na Radio Rijeci i na lokalnim internetskim portalima.